"Masters of the Sun - The Zombie Chronicles" to tytuł autorskiego projektu Williama Adamsa, znanego lepiej jako will.i.am, który powstał we współpracy z wydawnictwem Marvel. Komiks współzałożyciela formacji Black Eyed Peas przeniesie czytelników do Los Angeles i opowie niesamowitą historię łączącą elementy kultury hip-hop z pokręconym science fiction.
- Jan Zamoyski był człowiekiem renesansu, doskonale wykształconym, o szerokich horyzontach, mającym za sobą studia na najlepszych uczelniach w Paryżu, Strasburgu i Padwie - mówi PAP prof. Stefan Ciara z Instytutu Historycznego UW, autor książek "Senatorowie i dygnitarze koronni w drugiej połowie XVII wieku", "Kariera rodu Wejherów 1560-1657" czy "Europejczyk w podróży 1850-1939".
"Dziewczyna z daleka" to słodko-gorzka opowieść o miłości, zemście i zbrodni, z wielką historią w tle. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy fragment książki Magdaleny Knedler.
"Kobieta, która wiedziała za mało" to historia Marzeny Wierzby, popularnej pisarki, której rytm życia wyznacza pisanie kolejnych pretensjonalnych, przeerotyzowanych książek. Nagle jej uporządkowany świat zaczyna się rozpadać. Mąż, szanowany notariusz, angażuje się w romans z młodą kobietą, syn zaskakuje ją niekonwencjonalnymi wyborami, a w dodatku pisarka pada ofiarą psychofanki. Suma złych doświadczeń sprawia jednak, że Marzena, zamiast się ostatecznie załamać, podejmuje walkę z przeciwnościami losu... Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy fragment książki Daniela Koziarskiego.
"Aleja starych topoli" to powieść obyczajowa z historią osadzoną w realiach przedwojennej Polski i Paryża końca belle epoque. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy dwa pierwsze rozdziały książki Agnieszki Janiszewskiej.
Marc Elsberg w swojej najnowszej powieści "Helisa" przedstawia sugestywną wizję tego, jak wielkie koncerny chcą stworzyć lepszy świat za pomocą ryzykownych badań genetycznych. To, co brzmi jak opowieść science fiction, już dzisiaj dzieje się w zaciszu laboratoriów, które stają się centrum władzy nad światem. Dzieku uprzejmości wydawnictwa W.A.B. publikujemy fragment książki "Helisa".
Robert Harris w powieści "Konklawe" przenosi czytelnika do Watykanu, gdzie umiera, propagujący ideę Kościoła ubogiego, znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale kardynałowi Lomeliemu, mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi Kolegium Kardynalskiego. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów, lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny, nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Albatros publikujemy fragment "Konklawe".
Gdzie, kiedy i w jakiej rodzinie urodził się Putin; dlaczego runął na ziemię samolot, w którym siedział badający tę sprawę dziennikarz; jak przyjęto Putina do KGB i dlaczego go stamtąd wyrzucono; jak dorobił się milionów dolarów w ciągu paru lat sprawowania władzy zastępcy mera w Petersburgu?
252 nieznane dotąd listy Jarosława Iwaszkiewicza do jego ostatniej wielkiej miłości Jerzego Błeszyńskiego zebrano w książce "Wszystko jak chcesz". - Układają się one w uniwersalną opowieść o miłości we wszystkich jej aspektach - uważa Anna Król, autorka opracowania listów.
Kontynuacja bestsellerowej "S@motności w sieci" z 2001 roku to nie jedyny nowy projekt, nad którym pracuje Janusz Leon Wiśniewski. Autor jednej z najpopularniejszych polskich książek ostatnich lat potwierdził, że jesienią ukaże się jego powieść "Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie".
Prestiżowy dziennik "The Guardian" w zapowiedzi rozpoczynających się dzisiaj targów London Book Fair napisał, że tegoroczna edycja znajdzie się w cieniu Brexitu. Jasną stroną imprezy z 45-letnią tradycją mają być spotkania z zagranicznymi autorami, między innymi z Olgą Tokarczuk, którą brytyjski dziennik wymienia na pierwszym miejscu listy najciekawszych gości z zagranicy.
19 lutego rozpoczął się nabór tekstów do VI edycji konkursu "Literacki Debiut Roku" organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.
- Nierozliczenie komuny było grzechem pierworodnym, uniemożliwiło zbudowanie prawdziwej wspólnoty. Od początku III RP była raczej stowarzyszeniem opartym na wspólnym interesie dominujących grup - mówi prof. Zbigniew Stawrowski, filozof polityki, autor takich książek jak "Solidarność znaczy więź. W kręgu myśli Józefa Tischnera i Jana Pawła II" czy "Budowanie na piasku".
Francuzi wyczekują kogoś, kto ośmieli się wreszcie jasno powiedzieć, kim są i co ich łączy - zamiast wmawiać im, że wszystko ich dzieli. A klasa polityczna - jak w Anglii, jak w Ameryce, jak i w Polsce - ciągle nie rozumie, że sama ponosi winę za własną klęskę.
Miesiąc po premierze swojej najnowszej książki "Mitologia nordycka", która błyskawicznie zyskała status bestsellera (polska premiera miała miejsce 1 marca), Neil Gaiman potwierdził wcześniejsze doniesienia o rozpoczęciu pracy nad kontynuacją "Nigdziebądź". W książce zatytułowanej "Siedem sióstr" autor wróci do Londynu Pod po 21 latach od premiery kultowej powieści i odniesie się do bieżącej sytuacji imigracyjnej.
Premiera hollywoodzkiej ekranizacji kultowej mangi i anime Masamune Shirow zbliża się wielkimi krokami, nic więc dziwnego, że wokół marki "Ghost in the Shell" zaczynają się pojawiać poboczne projekty. Jednym z nich jest zupełnie nowa antologia komiksów, za którą będą odpowiadać zachodni artyści.
- Mimo artystycznej duszy Agnieszka Osiecka miała realistyczne podejście do świata, do relacji międzyludzkich, uczuć - mówiła w programie #dzieńdobryWP Karolina Felberg-Sendecka, redaktorka "Dzienników" Osieckiej. - Ona poetyzowała rzeczywistość, którą my mamy na co dzień - dodała Magdalena Nosal z Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiem.
Gdy już wydawało się, że nieobliczalny prezydent Stanów Zjednoczonych jest twitterowym monopolistą, z którym nikt nie może się mierzyć, rękawicę rzucili mu pisarze. Pisaliśmy już, jak za pomocą mediów społecznościowych z Trumpem walczy J. K. Rowling, teraz przyszedł czas na kolejną wielką gwiazdę światowej literatury - Stephena Kinga. Ostatnio legendarny autor horrorów poświęcił Trumpowi aż trzy mikroopowiadania.