Imieniny:
Wiadomości z tagiem Burze  RSS
Stodolak: Reforma nie musi oznaczać tylko strat

Dodano: 21.03.2017 11:19 | 783 odsłon | 0 komentarzy

Nie rozumiem tego wybuchu oburzenia po tym, gdy kanclerz Niemiec Angela Merkel ogłosiła, że chce tworzyć Europę dwóch prędkości. Po pierwsze, przynajmniej jeśli chodzi o gospodarkę, już to zrobiła. Po drugie, Polska na tym korzysta.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w Radomiu

Dodano: 21.03.2017 8:18 | 683 odsłon | 0 komentarzy


W Radomiu inicjatywę przejęły Aldona Sikora - mama 2,5 rocznej Tosi i Patrycja Mrozowicz - mama 2,5 rocznej Nikoli. - Jako matki nie możemy pozwolić, by nasze dzieci były zamknięte w czterech ścianach. Zależy nam na tym, by wszyscy wiedzieli o tym, że "zespolaki" to normalne dzieci, które potrafią się bawić, potrzebują przyjaźni i kontaktu z rówieśnikami. - mówi Aldona Sikora.
Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 w Parku Kościuszki. Wystąpi tam teatr osób z Zespołem Downa, będzie również niespodzianka dla miłośników muzyki. Później uczestnicy przejdą korowodem przez radomski deptak. Podczas marszu rozdawane będą ulotki dotyczące choroby i osób nią dotkniętych. Następnie, organizatorki zaproszą do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, gdzie obejrzeć będzie można wystawę poświęconą osobom z Zespołem. W Muzeum wyświetlony będzie również film przygotowany właśnie z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
Natomiast o godz. 16:30 na Scenie Oratorium Św Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej 22 odegrany zostanie spektakl przygotowany przez Młodzieżowy Teatr Integracyjny "A właśnie, że TAK". Przedstawienie opowie o narodzinach chłopca z zespołem Downa i emocjach jakie towarzyszą w tych okolicznościach jego mamie.
Scenariusz przygotowała i reżyserią zajęła się Tatiana Kaplińska - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej "Do Celu ", prywatnie mama "zespołowego" Macieja. Na scenie natomiast pojawi się młodzież V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu, Publicznego Gimnazjum nr 2 oraz III Liceum Ogólnokształcącego im Dionizego Czachowskiego w Radomiu.
Zespół Downa, trisomia 21, dawniej nazywany mongolizmem – zespół wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 21. Nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, chorobę opisał w 1866 roku. W 1959 roku Jérôme Lejeune odkrył, że u podstaw zespołu wad wrodzonych leży trisomia 21. chromosomu.Osoby z zespołem Downa mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia w populacji zdrowej. Wahają się one od lekkiej do umiarkowanej niepełnosprawności intelektualnej. Zaburzenia rozwojowe manifestują się głównie jako skłonność do zawężonego myślenia lub naiwność. Niewiele osób wykazuje niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim.
Niedopasowanie genotypowe Aldona Sikora porównuje do dwóch skarpetek nie do pary: - Widzimy, że coś jest nie tak, ale można z tym żyć.

Źródło: radioplus.com.pl

"Sexworkerka... czyli po polsku - k..wa". Internauci oburzeni polskÄ… prostytutkÄ…

Dodano: 20.03.2017 21:03 | 710 odsłon | 0 komentarzy

Mira dąży do zmiany prawa i założenia związków zawodowych. Chciałaby, żeby społeczeństwo zaakceptowało zawód prostytutki.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

BioWare o atakach na domniemaną główną animatorkę gry Mass Effect: Andromeda

Dodano: 20.03.2017 10:06 | 505 odsłon | 0 komentarzy

Od kilku dni w Internecie trwa burza dotycząca słabych animacji twarzy w grze Mass Effect: Andromeda. Jako główną odpowiedzialną za ten stan rzeczy społeczność fanów uznała Allie Rose-Marie Leost. Studio BioWare wydało specjalne oświadczenie w jej obronie.

Źródło: www.gry-online.pl

Uzdrowisko Luhačovice szykuje otwarcie sezonu

Dodano: 18.03.2017 14:41 | 900 odsłon | 0 komentarzy

Czwarte pod względem wielkości uzdrowisko w Czechach i najpopularniejszy kurort na Morawach szykuje się do uroczystego otwarcia sezonu wiosenno-letniego. Luhačovice mogą poszczycić się ponad trzystuletnią tradycją leczniczą. Tutejszym bogactwem naturalnym są zimne źródła mineralne o wysokiej zawartości sodu, wapnia, magnezu i dwutlenku węgla. Są one wykorzystywane w leczeniu schorzeń układu oddechowego i pokarmowego, zaburzeń metabolizmu,...

Źródło: nawalizkach.com.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 nifo.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone