poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Minister finansów  RSS
Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

Dodano: 21.03.2017 14:03 | 209 odsłon | 0 komentarzy

Żeby proponowana przez Mateusza Morawieckiego reforma systemu emerytalnego mogła wejść w życie na początku 2018 r., tak jak zaplanował minister finansów i rozwoju, stosowne projekty ustaw powinny zostać opublikowane do końca marca. Pozostałe do końca roku. Dziewięć miesięcy to czas potrzebny powszechnym towarzystwom emerytalnym, żeby przygotować się do przekształcenia w towarzystwa funduszy inwestycyjnych. I przejąć zarządzanie 75 proc. pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE), które te zainwestowały w akcje spółek notowanych na GPW. Według Małgorzaty Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, wszystkie najważniejsze zasady przeprowadzenia całej operacji zostały już uzgodnione. Rusewicz dziwiła się, że Ministerstwo Rozwoju nie publikuje stosownych projektów ustaw. Nie publikuje, bo jak wynika z doniesień medialnych, ostateczny kształt całej reformy nie jest jednak uzgodniony.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Wiceminister finansów: Powstanie KAS zwiększy pobór należności

Dodano: 21.03.2017 14:03 | 211 odsłon | 0 komentarzy

Powstanie Krajowej Administracji Skarbowej, która rozpocznie działalność 1 marca 2017 r., zwiększy efektywność poboru należności podatkowych i celnych - powiedział w poniedziałek w Bydgoszczy wiceminister finansów, szef Służby Cywilnej Marian Banaś.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Janczyk: Nie przewidujemy zmian w ustawie o podatku bankowym

Dodano: 21.03.2017 11:22 | 302 odsłon | 0 komentarzy

Nie przewidujemy zmian w ustawie o podatku bankowym, czekamy na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie ustawy o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych - powiedział PAP wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 nifo.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone