Imieniny:
Wiadomości z tagiem Uczniowie  RSS
Opolscy motocykliści rozpoczęli sezon. Dzień otwarty w Mechaniczniaku

Dodano: 21.03.2017 12:15 | 555 odsłon | 0 komentarzy


Tradycyjnie już miłośnicy jednośladów zebrali się w opolskim 'Mechaniczniaku', gdzie w czasie dnia otwartego można było także zapoznać się z ofertą szkoły.Jeżdżący na motorach uczniowie chwalili się poczynionymi w zimie modyfikacjami, tłumaczyli też, jak przygotować sprzęt do sezonu.- Najlepiej sprawdzić ciśnienie w oponach, stan napędu i opon. Ogólnie technicznie, wszystkie śrubki podokręcać. Trzeba też zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie jeździć w krótkich spodenkach, założyć wyższe buty za kostkę, do tego dobry kask i rękawiczki - mówi Kamil Zgorzelski.- Po opolskich drogach jeździ się całkiem dobrze, tylko trzeba uważać na korki, bo można się łatwo naciąć na kierowcę niepatrzącego w lusterka - mówi Nikodem Wilk. - Największą bolączką motocyklistów jest Policja, niestety łapią - dodaje Nikodem. Policja pilnuje i czuwa, ale instruuje też jak jeździć bezpiecznie. Swoich rad udzielają natomiast egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Impreza potrwa do godziny 15:00.

Źródło: radio.opole.pl

ZSP nr 2 w Kluczborku podpisał współpracę z Tauronem

Dodano: 21.03.2017 10:15 | 484 odsłon | 0 komentarzy


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Kluczborka podpisał umowę o współpracy z firmą Tauron. W ramach porozumienia uczniowie z kierunku technik elektryk będą odbywać w zakładach energetycznych Taurona praktyki zawodowe.- Do współpracy z nami firmę zachęciły filmy z naszych projektów, które zamieszczamy na portalach społecznościowych. Myślę, że to porozumienie przyniesie dużo korzyści uczniom - mówi Grzegorz Ośródka, nauczyciel przedmiotów zawodowych. - Będą odbywały się szkolenia prowadzone przez pracowników firmy Tauron, w ramach tzw. bloku energetycznego. Myślimy także o innowacji pedagogicznej związanej z dodatkową godziną lekcyjną dla uczniów zainteresowanych branżą energetyczną. Jest wiele pomysłów zobaczymy jak to się będzie rozwijało - dodaje. To już kolejna tego typu umowa podpisana przez ZSP nr 2, wcześniej szkoła podpisała porozumienie z firmami: Famak, Aubi i Elsan. Pierwsze praktyki uczniów z Kluczborka w Tauronie mają się odbyć już w te wakacje.

Źródło: radio.opole.pl

Bieg niekoniecznie z dala od szkoły. Wagary razem z Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

Dodano: 21.03.2017 6:59 | 436 odsłon | 0 komentarzy


Zielonogórscy uczniowie na gigancie? Tak, ale w trosce o zdrowie i formę. Święto wagarowicza i powitanie wiosny upłynie im na trasie biegu. Zamiast chodzić tego dnia po mieście, stawiać policję na nogi, bo i tak jest, lepiej pójść na te dobre, sportowe wagary – argumentuje Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać. Na pomysł ...

Źródło: www.wzielonej.pl

Pierwszy dzień wiosny: wagary czy marzanna

Dodano: 21.03.2017 6:00 | 524 odsłon | 0 komentarzy

Choć astronomiczna wiosna przyszła do nas już wczoraj, to właśnie dziś, 21 marca, zgodnie z kalendarzem, świętujemy jej nadejście. Czy topienie lub palenie marzanny nadal cieszy się tak dużą popularnością, jak kiedyś? Czy uczniowie równie chętnie "celebrują" dzień wagarowicza? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Stypendium w deklaracji PIT. Kiedy trzeba pamiętać o rozliczeniu podatkowym?

Dodano: 01.03.2017 15:52 | 491 odsłon | 0 komentarzy

Zastrzyk gotówki za dobre wyniki w nauce nie ujdzie uwadze urzędu skarbowego. O złożeniu zeznania podatkowego muszą pamiętać niektórzy uczniowie i studenci.

Źródło: www.money.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 nifo.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone